ТОП-5 КНИГ, які варто прочитати кожному пасічнику

Вітаємо! Любі бджолярі, завжди корисно мати якомога більше знань про бджіл та процес виробництва меду. Одним із способів поглибити свої знання є читання книг. У цій статті ми зібрали ТОП-5 книг для пасічників, які допоможуть розширити ваші знання про бджіл та навчитися ефективно доглядати за бджолиними сім'ями. 

Тому, поки Ваші бджілки в стані анабіозу, виділіть цей час на прочитання якісної літератури 📚

ТОП-5️⃣ КНИГ, які варто прочитати кожному пасічнику, і які Ви можете придбати в магазині "Гарбузовий Вулик" 

 

1️⃣ Основи практичного пасічникування / Аністратенко В.Г.-Чернівці, 2016 

gallery-image

Посібник «Основи практичного пасічникування» покликаний спонукати пасічників підходити до своєї роботи з усвідомленням ризиків, особливостей та рівня рентабельності пасіки залежно від фахової підготовки самого бджоляра та його бажання і можливостей в подальшому вивчати біологію бджолиної сім’ї з її циклом життя, а також вміло використовувати на практиці знання по догляду за бджолами, організації пасіки та низці інших питань, на яких базується успішне пасічникування. Матеріали посібника є результатом багаторічного практичного досвіду та знань, набутих автором з наукових та практичних джерел як вітчизняного, так і зарубіжного походження. Автор поступово веде бджоляра до основ створення пасіки, починаючи з головного – фази розвитку та структура бджолосім’ї, про що часто забувають як початківці, так і самі автори подібних видань. Без знання особливостей імунітету бджіл, періодів їх життєвого циклу, не варто навіть думати про розташування пасіки, вибір вуликів та нарощування сімей.

Дана книга знайомить читача з матеріалом абсолютно поступово, досить стисло для того, щоб не відволікатись на непотрібні деталі, та досить розгорнуто для того, щоб скористатись порадами та напрацюваннями автора для створення (або утримання вже існуючої) здорової та сильної пасіки. Ви знайдете тут відповіді на питання щодо обльоту, заміни бджіл, методів покращення продуктивності пасіки, виправлення сімей-трутівок, суті процесу роїння, роботи з бджолопродуктами та отримаєте поради щодо безпосередньо встановлення пасіки, якості вуликів, лікування і підгодівлі бджіл та необхідного запасу пасічного інвентаря.

Автор: Аністратенко В.Г.

Рік видання: 2016

Кількість сторінок: 96

Мова: українська

Ціна — 119 грн

2️⃣ Хвороби бджіл та основи бджільництва Галатюк О.Є. /Житомир:"Полісся",2017

gallery-image

Хвороби бджіл та основи бджільництва навчальний посібник для студентів факультетів ветеринарної медицини, технології виробництва та переробки тваринницької продукції, ветеринарних лікарів, пасічників. У посібнику викладені основи ведення бджільництва та методи діагностики заразних хвороб бджіл, сучасні способи профілактики та лікування хвороб, які передбачають виробництво екологічно чистої продукції.

Автор: Галатюк О.Є.

Рік видання: 2017

Кількість сторінок: 300

Мова: українська

Ціна — 195 грн

3️⃣ Матководство / Ф.Рутнер 1981

gallery-image

Ця книга являє собою перший етап здійснення давно задуманої справи, а саме видання серії фундаментальних книг у формі енциклопедії, або монографій з бджільництва, які могли б виявитися корисними як для професійних бджолярів, так і для науковців, і сприяли б прогресу відросли. Проф. РУТТНЕР першим відгукнувся на цей заклик АПІМОНДІЇ і передав нам, як завжди точно вчасно, цінну для світового бджільництва книгу. Йдеться про книгу з матководства, якою ми починаємо і, по можливості, продовжимо серію монографій. Ці монографії познайомлять бджолярів з усіма значними досягненнями науки та практики в галузі бджільництва.

Завдяки співпраці, зіставленню різних ідей та узагальнення передових технологій нам, можливо, вдасться надати у розпорядження бджолярної громадськості у синтезованій формі те, що необхідно для раціонального бджільництва. Багато монографій цього роду вже плануються, але постійно виникають труднощі, пов'язані, головним чином, з організацією авторських груп фахівців, які активно співпрацюють. Справжня книга - перша в запланованій серії монографій АПІМОНДІЇ, яка з'явилася в результаті праці очолюваної проф. РУТТНЕРОМ міжнародної робочої групи, що узагальнила підсумки досліджень у галузі матківництва, виконаних у різних країнах, і спробувала представити їх до уваги як бджолярів, і учених. Були узагальнені дані новітніх наукових праць і відповідна бібліографія, проте при цьому не були втрачені з виду та методи роботи великих матководів, які у дедалі більшому числі виробляють відселектованих високоякісних маток. Не забуті при цьому й класичні методи матківництва, тому що до їхньої допомоги нерідко звертаються і сучасні матководи. Книжка дає ретроспективний аналіз діяльності матководів минулого. Не залишилося поза увагою і величезна робота тих, хто займався селекцією та покращенням порід бджіл з метою підвищення продуктивності бджільництва.

Автор: Рутнер Ф.

Рік видання: 1981

Кількість сторінок: 344

Мова: російська

Ціна — 350 грн

4️⃣ Підсадка і заміна бджолиної матки (друге видання) М.Горніч.К.2017 

gallery-image

Зміст книги стосується широкого кола питань щодо підсадки і заміни бджолиних маток.Подана інформація відносно традиційних умов,які впливають на прийом маток.Дана спроба теоретичного обгрунтування операції підсадки маток на основі теорії бджолосім'ї як суперорганізму.Наведені методи прямої і непрямої підсадки маток,способи заміни маток маточниками і розплодом.Узагальнені дані щодо тихої заміни маток.Приведені дані щодо біології трутівочної сім'ї і методів виправлення трутівочних сімей.Повна інформація щодо об'єднання бджолосімей.Для широкого кола пасічників,спеціалістів галузі,а також осіб,які цікавляться бджільництвом.

Автор: Горніч М.

Рік видання: 270

Кількість сторінок: 160

Мова: українська

Ціна — 125 грн

5️⃣ Бджільництво / В.П. Поліщук – Львів: Редакція журналу «Український пасічник» 2001 

Подаються короткі відомості з історії бджільництва, значення його в сучасний період. Висвітлено біологію, способи утримання, методи розведення бджіл, виведення маток. Описано вулики, пасічний інвентар, засоби механізації виробничих процесів, медоносні рослини і запилення їх бджолами. Викладено відомості про хвороби бджіл, заходи їх попередження і боротьби з ними. Наведено характеристики меду, воску, додаткових продуктів бджолиного гнізда, розглянуто технологію їхнього одержання, дано поради щодо використання їх в апітерапії. 

Для науковців, спеціалістів бджільництва, студентів аграрних навчальних закладів, а також широкого кола читачів, яки утримують бджіл або готуються пасічникувати, користуються цілющими продуктами крилатих трудівниць, дбають про запилення ентомофильних рослин і поліпшення стану пасічного господарства.

Кількість сторінок: 296

Рік: 2001

Автор: Поліщук В.П.

Мова: українська

Ціна — 190 грн

Також у нашому магазині Ви можете знайти й іншу літературу про бджільництво або ж про продукти бджільництва та апітерапію?