Ліки із бджолиної аптеки: забрус (частина 2)

Під час жування забрусу цей недолік компенсується, що дає можливість лікувати захворювання ГРВІ (грип, ларингіт, фарингіт, гайморит, бронхіт, аденоїди) та інші патології людського організму. Добрі результати отримують також під час лікування гнійників (фурункули, абсцеси), опіків, обморожень, кон'юнктивітів, прикладаючи забрус до ран. Дослідження вчених виявили, що забрус є високоефективним засобом стимулювання не лише імунної системи, але й лікування бактеріальних та особливо вірусних захворювань носоглотки та верхніх дихальних шляхів, а також хронічного гаймориту. Він не спричиняє алергічних реакцій та звикання збудника хвороби до цього природного продукту, що явно переважає відрізняє його від застосування звичних медикаментів. Одужання швидше, унеможливлюється імовірність переходу захворювання у хронічну форму.

Слід зазначити, що показником порушень роботи імунної системи при сучасній, вражаюче незадовільній екологічній обстановці, є постійні алергічні захворювання - особливо у дітей. При подібних патологічних змінах виникає сенсибілізація організму до різних алергенів. Сенсибілізація - це процес, унаслідок якого підвищується чутливість організму до повторної дії на нього чужорідних речовин, головно білків. Саме забрус має неперевершені властивості - володіє десенсибілізуючою дією (зменшення чутливості організму людини до білкових речовин, що спричиняють алергічний стан) завдяки вмісту антиалергенних речовин, що досить ефективно допомогає лікувати та протистояти алергії.

Забрус цілком заслужено вважають природним противірусним засобом, його можна використовувати для профілактики сезонних епідемій грипу та простуди. А якщо до забрусу додати часник, цибулю, лимон, журавлину, то такий компонент значно підвищить антивірусну дію. Клінічними дослідженнями виявлено, що жування забрусу з додаванням таких компонентів суттєво покращує місцевий імунітет слизової оболонки, ротоглотки та дихальних шляхів, зменшує вірогідність виникнення грипу або ГРВІ, сприяє досягненню ремісії хронічних запальних процесів у ЛОР-органах. Крім того, забрус значно підвищує емоційний стан хворих (особливо це важливо в період епідемії грипу), ліквідує антено-невротичну або антено-депресивну симптоматику при післяінфекційному синдромі хронічної втоми.

Забрус також має значний вплив не лише на імунітет, мобілізацію захисних сил організму, а перешкоджає розвитку процесів гниття, спроможний знешкоджувати віруси і мікроби в ранах. При постійному жуванні забрусу відбувається підсилення місцевих захисних систем слизової оболонки, зменшується ймовірність захворювання на грип та ГРВІ, досягається тривала ремісія фонових хронічних бактеріальних хвороб тощо. На підставі досліджень учених та з досвіду народної медицини вважають доцільним і перспективним застосовувати забрус у комплексі засобів з метою профілактики грипу та ГРВІ, особливо особам, які мать наявні хронічні запальні процеси у ротовій порожнині та дихальних шляхах (хронічні фарингіти, тонзиліти, риніти, бронхіти тощо), що значно знижують імунітет і захисні сили організму в період епідемій грипу.

Доречно зараз відійти від теми ії звернути увагу на періодичні епідемії грипу, які спричиняють до стресових ситуацій наше суспільство. Детальніше розглянемо критичну на перший погляд ситуацію. Захворювання на грип та ГРВІ спричиняють віруси, які передаються повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Особливістю патогенезу грипу є його розмноження в епітеліальних клітинах, які виконують захисну функцію між організмом і зовнішнім середовищем. Це головно слизові ротової та носової порожнини.

Зокрема слід зазначити, що найбільше віруси люблять нагромаджуватися в носових пазухах. Передача і поширення вірусних інфекцій існує в середовищі перебування людей, а саме: в громадському транспорті, в робочих кабінетах, великому скупченні людей під час проведення культурних заходів. Віруси також можуть передаватись через руки, гроші та іншими доступними шляхами.

Потрапляючи в людській організм, найбільш комфортно вони себе почувають на слизових ротової та носової порожнини. Саме в цьому місці, де існує відповідна температура і вологість, відбувається інкубаційний період (віруси інтенсивно розмножуються), а через деякий час потрапляють у глибину дихального тракту - до легеневої системи, що може призвести до значних патологічних ускладнень.

Поблажлива до нас природа, яка створила патогенні віруси, дає нам неймовірний шанс: потрапляючи на слизову, віруси не одразу спричиняють хворобу грипу, за відсутністю їх великої кількості (тобто минає 2- З дні інкубаційного періоду). Якщо ми з вами в період наближення епідемічного порогу, або в період епідемії, будемо постійно (кожний день) стежити за собою своїм здоров'ям, дотримуватися елементарної санітарії, то зможемо захистити себе, рідних від вірусної атаки.

Все банально просто - необхідно дотримуватись таких правил: не перебувати тривалий термін у великому скупченні людей; правильно і добре харчуватися органічними продуктами, до яких належать білки, вітаміни, мінерали; часто вживати воду, або ж трав'яні відвари з медом; постійно мити руки з милом (бажано господарським) до і після прийому їжі (обов'язкової), відвідувань громадських місць; робити провітрювання приміщень як на роботі, так ї вдома; обов'язково вранці та перед сном (щодня), особливо після поїздок у міському транспорті, робити промивання носової та ротової порожнини легко підсоленою теплою водою (на склянку теплої води – 1 чайна ложка солі ), або розчином меду із соком цибулі (на склянку теплої води 2 чайні ложки меду і соку цибулі). Рекомендовано й полоскання горла розчином ромашки, календули, водним прополісом (20 грам подрібненого прополісу залити склянкою води, кип'ятити 50 хвилин на водяній бані). Розчин зберігати в холодильнику. Перед застосуванням підігріти. Добрим засобом вважають інгаляцію з ефірними маслами. найголовніше - жувати 4 рази на день уже відомий вам забрус. Це дає шанс бути здоровим і зберегти рідних та оточуючих людей від грипу та вірусних ГРВІ.

Жування забрусу дуже корисне, бо посилює виділення слини, що підвищує секреторну діяльність шлунка, не спричиняє дисбактеріоз, очищає слинні залози, забезпечує механічне очищення та масаж десен, дезінфекцію порожнини рота, покращує обмін речовин та функцію серцево- судинної системи. Після жування забрусу (через дві години його активні елементи міститимуться у крові, лімфі, міжклітинному просторі) покращується формула крові, компенсується алкогольний токсикоз. Так, доведено, що постійне жування забрусу зменшує потяг до поганих для здоров’я звичок - алкоголю та куріння.

Компоненти забрусу поліпшують обмін речовин, підвищують працездатність, зміцнюють ясна та захищають зуби від нальоту та карієсу. Розжовану масу можна проковтнути - не страшно, вона легко проходить шлунково- кишковий тракт з корисною дією для його слизової, Віск, який є в складі цієї маси, проходячи кишковий тракт, діє як адсорбент, виводячи токсичні елементи з організму.

Цікаві дослідження забрусу були проведені американським лікарем-натуропатом Д.С. Джарвісом. Під час лікування нежитю та сінної лихоманки (поліноз) він виявив, що після жування зобрусу вже через декілька хвилин хворі могли вільно дихати, а регулярне споживання забрусу утримувало імунітет до захворювань верхніх дихальних шляхів упродовж 3-4 років.

Слід зазначити, що особливо страждають від хронічного нежитю діти. Для профілактики та лікування захворювання лікар Д, С. Джарвіс пропонує їм час від часу в період від осені до весни жувати забрус підчас кожної трапези.

Ось і все, шановні читачі. Споживайте забрус і матимете міцне злоров'я!

Рекомендації до застосування

  • Дітям для профілактики інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів та грипу рекомендовано жувати забрус 1 раз вдень по 1-2 ч.л. від осені до літа. Забрус приємний на смак, тому діти із задоволенням його споживають.
  • Лікарі рекомендують жувати забрус при сильній астмі, алергічному нежиті, по 1 ст. л. протягом 15 хвилин 5 разів на день упродовж 2 днів, а далі - 3 рази при загостренні. Передозування цього продукту не має протипоказань.
  • При хронічних захворюваннях (запаленні синусів (пазух носа), нежиті, гаймориті, які зазвичай розвиваються дуже швидко) жувати забрус треба щогодини по 15 хвилин протягом 4-6 годин. Для дорослих достатньо 1 ст.л. за один прийом, дітям до 10 років - чайної ложки. Якщо виходити з добової дози меду для дорослої людини 60-100 г, то забрусу потрібно прожувати вдвічі більше. За гострого запалення слизової порожнини носа достатньо одного описаного курсу лікування протягом дня. Для попередження рецидиву в наступні дні треба жувати забрус один раз вдень.
  • Для профілактики та попередження захворювання на грип (перед епідемічним порогом), гайморит, нежить стоматит, гінгвіт, ангіну достатньо жувати забрус по 1 ст.л.- дорослим, 1 ч. л - дітям 2-3 рази упродовж дня.
  • При станах депресії, головних болях, мігренях жувати забрус 2-3 рази упродовж дня по 1-2 ч.л.
  • Жування забрусу може замінити куріння. Все просто! Бажаєте курити - жуйте забрус ії ви з часом позбудетесь залежності.
  • Для лікування пародонтозу та його профілактики жувати забрус по 15 хв, 1.2 ч.л. через день упродовж 3 тижнів. При потребі курс повторити.
  • При алкогольному токсикозі жувати забрус по 1 ст. л. 2-3 рази упродовж дня. При помірно підвищеному алергічному стані жувати забрус перші 2 дні до 5 разів вдень, а згодом по 1 ст. л. тричі упродовж дня. Для дітей - 1 ч.л. 2-3 рази упродовж дня.

Протипоказання

Алергія на продукти бджільництва та компоненти забрусу. Висока кислотність шлунково-кишкового тракту. Дітям до одного.

Зберігання

Зберігати забрус слід у герметично закритій тарі, в темному сухому прохолодному місці.

Частину 1 Ви можете прочитати за посиланням.

Іван Козак

пасічник, апітерапевт-консультант,

член асоціації апітерапевтів України, м. Рівне

Журнал «Український Пасічник» №11 2016 рік