Phone

+38 (098) 711-81-12

+38 (050) 810-32-57

 
 

ШКОЛА ПАСІЧНИКА

Календар пасічника:
 

Пасіка в жовтні

В жовтні в сім'ях вже немає розплоду, гнізда скорочують, попередньо позначивши стільники, які видаляються, щоб навесні повернути їх в ті ж сім'ї. У цей період ні в якому разі не можна давати підживлення, навіть якщо виявиться, що якась родина йде в зиму з недостатньою кількістю корму. Краще підставити медові рамки, якщо такі є в запасі . В другій половині лютого, коли матки почнуть відкладати яйця, можна підгодувати їх канді.

На початку жовтня проводиться контроль зимових запасів. З цією метою обережно виймається (в повному обсязі) одна з середніх рамок в кожному вулику. Якщо запас малий (його повинно бути не менше 15 см над клубом), а це може мати місце в сім'ях, де тривало довге червління, то його потрібно поповнити. Тоді на допомогу приходять вилучені раніше рамки з незапечатаним кормом або навіть розпечатуються запасні стільники, які були в резерві. Бджоли негайно ж переносять перероблений корм в гніздо. З рамок, поставлених за затвор, бджоли переносять корм в гніздо неохоче або ж взагалі їм не цікавляться, доставляючи пасічнику додаткові неприємності.

Слабкі сім'ї утеплюють ватяними або моховими подушками зверху і з боків, середні - тільки зверху, сильні - тонкими подушками зверху. Нижні льотки прикривають на ширину проходу двох бджіл, верхні закривають.

Якщо бджоли ще потребують останньої обробки проти хвороб, то варто їх не обприскувати, щоб не підвищувати вологість в гнізді, а скористатися в такому разі димоутворювальними препаратами.

У зимівнику забивають і замазують всі щілини і діри, через які можуть проникнути гризуни, попередньо заповнивши їх битим склом. По кутах розставляють баночки з сумішшю сухого алебастру і борошна (1: 1). У місцях можливого проникнення мишей розкладають сухі плоди будяків.

Остаточну величину зимового гнізда можна визначити в кінці жовтня, після холодної ночі, на підставі кількості бджіл, які обсідали крайні рамки. Рамки, вільні від бджіл або мало ними зайняті, якщо такі ще зустрічаються, варто забрати з вулика. Тільки в цей час, поки що попередньо, можна оцінити результати осінньої роботи бджіл і бджоляра. Про це скаже якість матки і правильне осіннє стимулювання, а про якість самих бджіл стане відомо тільки завдяки зимівлі та весняному розвитку.

expand_less