Кількість
|
Вартість
|
||
|
Обкурювати стільники можна як у спеціальному, щільно закритому приміщенні, так і в складених один на одного корпусах і надставках вуликів. Корпуси закривають дахом вулика.
1. Обкурюють стільники газами гарячої сірки від спалювання її в дозі 50 г / м3 при експозиції 24 години.
Колону корпусів зі стільниками ставлять над викопаною ямою, в яку поміщають горщик з гарячим вугіллям. На вугілля насипають потрібну кількість сірки. Потім вхід в яму щільно закривають корпусами і стільниками. При цьому необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів.
Після обкурювання гусениці швидко гинуть, але яйця молі все ж залишаються. Тому обкурювання повторюють через 10-15 днів (коли з яєць виведуться гусениці).
2. Рамки поміщають в корпуси з окремим дном або в здвоєні магазини. Поставивши на підлогу порожній корпус, поміщають в нього горщик з гарячим вугіллям, на яке висипають шматочки сірки; потім на цей корпус швидко ставлять корпуси та магазини, заповнені рамками. Зверху кладуть 3-4 аркуша паперу і закривають кришкою. Щоб газ не розсіювався, щілини між корпусами, магазинами і підлогою проклеюють папером.
На кожен корпус досить 15 г сірки. Стільники виймають через 24 години після обкурювання. Під дією газу гинуть личинки, але яйця зберігають свою життєздатність. Тому через 10-12 днів обкурювання стільників повторюють.
При спалюванні сірки утворюється суміш, що складається в основному з сірчистого ангідриду і частинок возгонної сірки. Діюча основа - сірчастий ангідрид. При дотриманні дозування сірки з наступною дегазацією простим провітрюванням до зникнення запаху видимого негативного впливу на бджіл залишки сірки на порожніх стільниках без меду і перги не чинять.
Нейтралізувати залишки сірки на стільниках можна шляхом випаровування нашатирного спирту, взятого з розрахунку 6-10 мл на 1 м3 оброблюваного простору зі стільниками.
При дезінфекції стільників зручніше спалювати сірники. Для цього розплавляють в посудині сірку і опускають в неї ганчірки. Просочені сірою ганчірки виймають, дають стекти надлишку сірки і сушать. Так приготовані сірники краще горять.