"Нещодавно вчені встановили, що бджола генетично близька до людини, а мед за своїм мінеральним складом схожий до складу плазми людської крові.
Нині наукою та практикою розкрито багато таємниць біології бджолиної сім'ї, які дозволяють керувати життям бджіл, раціонально використовувати їх задля запилення сільськогосподарських рослин i отримання продукції. У той самий час бджільництво - єдина галузь тваринництва, де ще 100 років тому не було жодної заводської породи бджіл, виведеної руками людини. А на наших пасіках використовуються так звані примітивні, природні породи, які склалися під час природного відбору та під впливом природно-кліматичних умов. При цьому вдосконалювалися ті властивості бджолиних сімей, що забезпечували їм виживання і збереження виду, але аж ніяк не їх надприродні, понаднормові медові взятки.
Генетичні пошуки в інтенсифікації бджільництва України повинні розпочатись зі справжнього розвитку галузевої селекції, як одного із найважливіших та економічно найбільш вигідного фактору в інтенсивному піднесенні медової продуктивності. Бо в сучасних умовах склад бджіл навіть на кожній окремій пасіці має таку ступінь гетерогенності, що актуальність питання селекції не може заперечуватися ніким. А зниження коефіцієнту варіації по породному складу, не тільки між окремими пасіками, окремими сім'ями пасіки, а й в окремих бджолиних сім'ях додасть стабільності та рівномірності в господарських показниках і дозволить нашій галузі в недалекому майбутньому одержувати додатково 15-20 тис. тонн товарного меду.
При цьому, бджолина селекція ускладнюється багатьма аспектами: недостатньою теоретичною основою з питань мінливості та спадковості, труднощами контролювання природного процесу парування бджолиних маток з трутнями, впливом факторів зовнішнього середовища та рядом інших."
У виданні "Таємниці бджолиної селекції" ви знайдете відповідь на це питання та багато інших.ю що стосуються розведення бджіл, їх продуктивності та життєдіяльності.
Автор: Хижа В.Д.
Рік видання: 2013
Кількість сторінок: 22
Мова: українська