ШКОЛА ПАСІЧНИКА

Календар пасічника:

Роботи на пасіці в березні

Головне питання початку березня – чи лишився ще у вуликах корм і де знаходиться клуб. І залежно від цього, проводяться ті чи інші дії. Від правильно і грамотно проведених робіт на пасіці на початку весни залежить весь подальший медозбір, його сила та якість.

З початком нового сезону треба зосередити свої сили на ще пильнішому огляді сімей та усуненні негативних наслідків зимівлі, якщо такі спостерігаються.

В березні у вуликах з’являється все більше розплоду, бджоли споживають все більше корму. Коли температура повітря у вулику починає перевищувати +5-6°C, потрібно відкрити всі льотки та посилити вентиляцію приміщень. Березень – період ретельної уваги, пасічник має стежити за поведінкою бджіл, один-два рази на тиждень, а за необхідності і частіше, навідуватись до зимівника, очищати льотки від підмору. З підмору від кожної сім’ї бажано зібрати в паперовий пакет по 50 мертвих бджіл та відправити їх у ветеринарно-бактеріологічну лабораторію для дослідження на хвороби.

В березні бджоли здійснюють свій перший обліт. Під час нього пасічник має бути присутнім на пасіці та стежити за поведінкою бджіл. Якщо бджоли неспокійні, літають мляво, їх необхідно оглянути в цей же день. Якщо ж сім’ї облітуються активно, дружно, то це говорить про вдалу зимівлю.  

Вільні вулики, рамки та інвентар варто продезинфікувати, сирі, проблемні рамки (пусті, з цвіллю та слідами випорожнень) заміняють на підігріті медопергові, але тільки за умови їх правильного зберігання взимку.

Коли температура повітря вдень встановиться на рівні 10-12°C тепла та вище – вулики можна забирати з зимівника.

В кінці березня в природі розквітає лише невелика кількість потрібних бджолам для забезпечення взятку рослин. В захищеному від вітру та добре освітлюваному сонцем місці потрібно встановити напувалки з підсолодженою водою. Після перших декількох днів можна буде давати звичайну несолодку воду.