Phone

+38 (098) 711-81-12

+38 (050) 810-32-57

 
 

ШКОЛА ПАСІЧНИКА

Календар пасічника:
 

Пасіка в травні

Головне завдання бджоляра в травні – активне будівництво стільників, вивід маток та формування відводків. В цьому місяці остаточно відбувається заміна старих бджіл, які зимували, молодими. Гнізда в цей час бажано оглядати частіше, звертати увагу на кількість розплоду, а також на співвідношення запечатаного розплоду та відкритого. Наприклад, якщо основні рамки вже зайняті розплодом, причому печатного розплоду більше, ніж відкритого, то при наступному огляді ви вже можете виявити ройові маточники, весь запечатаний розплід уже може вийти.
Як тільки настає стійка тепла погода, та з’являється хоча б невеликий взяток, бджоли починають нарощувати старі стільники свіжим воском, який починає рясно виділятися у бджіл. Надалі розширення гнізда слід проводити тільки рамками з вощиною, аби завантажити бджіл будівельною роботою та створити необхідні запаси свіжовідбудованих стільників на пасіці. Щоб не відбувалося виродження сімей, наполегливо рекомендується замінювати маток, що перезимували на молодих плідних. Щодо відводків, то їх починають формувати як тільки з’являться молоді матки та зміцніють сім’ї. Створення ранніх відводків є одним з найефективніших прийомів запобігання роїнню. За умови нормального утримання відводки до зими перетворюються на повноцінні сім’ї та заготовляють собі корм на зимівлю.

Для запліднення молодих маток та їх утримання в якості запасних маток формують нуклеуси. Якщо передбачається використання раннього великого взятку, то наперед вживають спеціальні заходи щодо посилення сімей, які будуть використовуватися на даному взятку. Для цього або об’єднують сім’ї, або ж посилюють їх розплодом, льотними бджолами, матками-помічницями тощо.

В другій декаді травня необхідно стежити за тим, щоб матка мала достатньо місця для роботи. В кінці травня сім’ї вже мають набрати достатню силу та зробити запаси перги, тому можна приступати до заготівлі пилку за допомогою пилковловлювачів.  

expand_less