ШКОЛА ПАСІЧНИКА

Календар пасічника:
 

Пасіка в квітні

Квітень – найочікуваніший для пасічників місяць. Саме в цей час розпочинається нова стадія активності для бджіл, а отже, і для їх господарів. В квітні вулики виносяться з зимівника, орієнтовний час виносу – друга декада квітня (виставляють вулики в першій половині дня). При виставці бджіл льотки мають бути закритими і, якщо утеплювачі вже були забрані, їх кладуть назад у вулик. Коли бджоли трохи заспокояться, льотки відкривають і, за умов сприятливої погоди, починається обліт.  Навіть якщо в березні через несприятливі погодні умови не всі бджоли зробили обліт, то в квітні показник обльоту досягне 100%. При обльоті бажано відкривати льотки через вулик, аби уникнути нальотів та втрати бджолами орієнтації в просторі. Приблизно за годину, коли облетиться половина бджіл, відкривають льотки інших вуликів.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд своїх вихованців: якщо бджоли в основному чорні та неопушені, це свідчить про те, що в сім’ї ще багато старих бджіл. Активність бджіл та мала кількість підмору – перший показник вдалої зимівлі та готовності до сезону.

Якщо весна тепла, то до середини квітня вже можна додавати рамки на розширення. Якщо взяток дуже слабкий, то для стимулювання росту сім’ї потрібно продовжувати підкормку по 200 г сиропу 1:1 зранку та ввечері.

За сприятливої погоди та при належному догляді до кінця квітня сім’ї варто почати «вирівнювати» – забезпечувати розплодом з сильних сімей слабкі. Під часу хорошого обльоту у сильних сімей забирають 1-2 рамки з розплодом та молодими бджолами без матки, лишають їх в ящику зі щелиною, поки в неї не вилетять льотні бджоли, після чого обприскують сім’ю та взяті рамки сиропом з м’ятними краплинами. Квітень – крайній місяць, в який можливо об’єднувати або посилювати сім’ї, то ж, не проґавте час!